Wynajem helikopterów

Czy lot helikopterem jest bezpieczny ?

 

Transport lotniczy z założenia jest o wiele bardziej bezpieczny niż transport drogowy. Taki stan rzeczy wynika z bardzo wielu elementów, począwszy od częstotliwości przeglądów helikopterów poprzez ciągłe szkolenia pilotów, na absolutnie niskiej awaryjności sprzętu latającego kończąc. Dwoma kluczowymi aspektami dotyczącymi bezpieczeństwa są: pogoda i odpowiedzialność pilota. Z naszej strony gwarantujemy, że bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. W sytuacji kiedy nie jesteśmy pewni warunków pogodowych, nie podejmujemy ryzyka związanego z lotem. Pamiętaj - najniebezpieczniejszym elementem w pracy pilota jest dojazd i powrót z lotniska. 

Ile kosztuje wynajem helikoptera ?

 

W tej kwestii zapraszamy do zadania nam pytania o cenę za pomocą maila, telefonu czy formularza kontaktowego. Cena jest uzależniona od wielu czynników dlatego musimy poznać więcej szczegółów. Oczywiście wyliczenie dokładnego kosztu jest dla Państwa bezpłatne. Koszty przelotu natomiast uzależnione są miedzy innymi od miejsca odlotu i przylotu oraz długości lotu i ewentualnych pozwoleń.

Ile osób może lecieć w jednym momencie ?

 

Ilość pasażerów jest uzależniona od rodzaju helikoptera. W przypadku modelu Robinson R44 oznacza to, że może podróżować od 1 do 3 pasażerów. Nasz największy śmigłowiec Mi-2 może zabrać na pokład nawet do 7 pasażerów

Gdzie można lądować śmigłowcem?

 

Z założenia można lądować w dowolnym miejscu gdzie jest wystarczająco dużo przestrzeni aby bezpiecznie wykonać ten manewr. Oczywiście są miejsca gdzie wymagane jest zezwolenie na lądowanie.  

 

Jak duży bagaż mogę zabrać ze sobą ?

 

Przestrzeń bagażowa jest uzależniona od ilości pasażerów podróżujących śmigłowcem. Producent Robinsona przewidział przestrzeń bagażową pod siedzeniami pasażerów o wielkości bagażu kabinowego. Należy jednak pamiętać, że waga zabieranego bagażu jest mocno uzależniona od ilości pasażerów oraz ich masy.   

Jaka jest zaleta lotu helikopterem nad samolotem ?

 

Największą zaletą śmigłowców jest możliwość startu i lądowania niemal w dowolnym miejscu. Nie bez znaczenia jest też możliwość krążenia wokół puntu przy bardzo małym promieniu skrętu. Jest to szczególnie istotne w sytuacji kiedy chcemy dany obiekt podziwiać z lotu ptaka. Helikopter ma nawet możliwość zawiśnięcia w powietrzu a samolot może jedynie nieco zmniejszyć prędkość przelotu. Patrząc z biznesowego punktu widzenia start i lądowanie helikoptera może się odbyć w najbardziej dogodnym miejscu dla Państwa a samolot musi tego dokonać wyłącznie na  lotnisku. 

Jestem w ciąży. Czy mogę lecieć śmigłowcem ?

 

Oczywiście. Przyszłe mamy do 7 miesiąca ciąży mogą bez żadnych obaw podróżować śmigłowcem. Jedynym warunkiem jest dobre samopoczucie i będzie Pani w stanie zapiąć 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, dokładnie takie jak w samochodzie.      

Czy dziecko może być pasażerem ?

 

Ze względu na wspólne bezpieczeństwo zabrania się latania z dzieckiem na kolanach. Każdy pasażer, w tym Państwa dziecko, musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa i zajmować swoje miejsce w fotelu. Z tego powodu minimalny wiek pasażera został ustalony na 7 lat. Generalnie zaleca się, aby dzieci do lat 12 zajmowały razem z dorosłym miejsca z tyłu śmigłowca.   

Czy powinienem się obawiać choroby lokomocyjnej ?

 

Każdy lot śmigłowcem niesie ze sobą ryzyko wystąpienia takich warunków, które mogą spowodować chorobę lokomocyjną. Oczywiście zadaniem pilota jest tak planować trasę aby to prawdopodobieństwo minimalizować. Z doświadczenia wiemy, że naprawdę u bardzo niewielu pasażerów symptomy choroby lokomocyjnej się ujawniają podczas lotu. Dla własnego komfortu i radości z lotu, jeśli podejrzewają Państwo możliwość wystąpienia takiej choroby u siebie, wydaje się być rozsądnym zażycie odpowiednich tabletek, aby cieszyć się z lotu, nie myśląc o problemach.   

Najczęściej zadawane pytania

 

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Wyszukaj interesujące Cię tematy spośród najczęściej zadawanych pytań

  1. pl
  2. en

POLCOPTER sp. z o.o., pl. Matejki 9/8, 31-157 Kraków

 

NIP: 676 249 28 61 | REGON: 362462036 | KRS: 0000574438

 

© Copyright by: Polcopter

follow me on facebook
follow me on instagram